REKOLEKCJE DLA RODZICÓW PO STRACIE DZIECKA 2-4 LUTEGO 2024 R. W BARDZIE.

REKOLEKCJE DLA RODZICÓW PO STRACIE DZIECKA 2-4 LUTEGO 2024 R. W BARDZIE.

„Ja jestem z wami” – rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka odbędą się w dniach 2-4 lutego 2024 roku w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Bardzie.

Okres Bożego Narodzenia to czas pełen radości, spotkań rodzinnych i odkrywania Prawdy Wcielenia. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest on szczególnie trudny dla osób, które straciły kogoś bliskiego. Dlatego Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Świdnickiej chce pomóc rodzicom, którzy musieli pożegnać swoje dzieci. W pierwszy weekend lutego 2024 roku organizują rekolekcje dla rodziców, którzy stracili dziecko lub kilkoro dzieci w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, martwego urodzenia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy morderstwa. “Takie doświadczenie zupełnie zmienia życie rodziców i domaga się szczególnej delikatności i szacunku”- przekonują organizatorzy rekolekcji. Zauważając jednocześnie, że rodzice ci często są pozostawieni sami sobie z tą tragedią. A niektórzy z nich w tym cierpieniu tracą sens życia, wiarę i relacje, a pytanie „dlaczego?” dręczy ich codziennie. 

Te rekolekcje organizowane są dla nich po to, by mogli wspólnie z innymi rodzicami po stracie, porozmawiać, podzielić się swoim bólem. To czas na modlitwę, rozmowy z psychologiem i kapłanami.

Początek rekolekcji w piątek (2 lutego) o 17.30, a zakończenie w niedzielę o 14.00. W programie msze św., konferencje, spotkania z psychologiem oraz kapłanami, rozmowy z innymi rodzicami po stracie dziecka. Na rekolekcje mogą przyjechać małżonkowie oraz osoby indywidualne. Mogą się na nie zgłaszać rodzice z całej Polski, będący na różnym etapie żałoby. Rekolekcje prowadzić będzie ks. Mirosław Rakoczy – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin Diecezji Świdnickiej wraz z rodzicami po stracie dziecka oraz psychologiem Anetą Rams- terapeutą NEST, specjalistą w komunikacji w rodzinie. Uczestnikom towarzyszyć będzie w tym czasie ks.bp Marek Mendyk oraz Ojciec Duchowny ks. Piotr Gołuch.

Zapisy już ruszyły. Można się zgłaszać pod numerem telefonu 513 928 321 lub mailowo na adres: rekolekcje.strata@diecezja.swidnica.pl